Anasayfa / Ürünler / Yüz Tanıma Sistemi

YÜZ TANIMA SİSTEMİ

Yüz Tanıma Sistemi; yüksek güvenlik gereken giriş noktalarında yaygın olarak kullanılan geçiş sistemlerinden olmaktadır.
İnsan yüzünün belli kısımlarını analiz edip yüz tanıma programına gönderen Yüz Tanıma Cihazı ile gerekli izinler verilmektedir.
Yüz Tanıma Teknolojisi: Yüze ait karakteristik hatların algılanıp veriler analiz edilerek bir şifreleme algoritması oluşturulmaktadır. Böylelikle bu şifreler hiçbir şekilde taklit edilerek kopyalanmamaktadır. Bu şifreleme veritabanı içine kaydedilir ve kimlik tanımlanması sırasında eşleştirme yapılarak geçiş izni verilmektedir.
Yüz tanımalı Personel Takip Sistemi ile kişilerin tanımlanıp, geçişine onay verilme süresi bir saniyenin altında olmaktadır.
Yüz Tanıma Cihazı entegre edilmiş turnike, kapı ve geçiş noktası gibi Geçiş Sistemleri yüksek güvenlik ihtiyacı bulunan kurum ve kuruluşlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.
Kaliteli bir sistem için uygulanacak alana ve ihtiyaca en uygun Yüz Tanıma Sistemi Fiyat ve özellikleri belirlenmesi gerekmektedir. Bu sayede kurulum sonrası hata payı en aza indirgenmiş olmaktadır.

Firmamız size en uygun ve kaliteli Yüz Tanıma Sistemi Fiyatları ve özellikli ürünleri içeren çözümler sunacaktır. Yüz Tanıma Teknolojisiyle entegre çalışabilen sistemlerde hızla ilerleyen firmamız, referans çalışmaları ve sunduğu kaliteli hizmeti ile sizleri memnun etmeyi birinci hedefi olarak görmektedir. Sizde ihtiyacınıza uygum Yüz Tanıma Geçiş Sistemi hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçip teklif alabilirsiniz.

NASIL ÇALIŞIR

Yüz Tanıma Personel Takip Sistemi, yüze ait karakteristik özelliklerin analizi yapılarak, bu analize göre verilerin kişiye özel bir şifreleme yöntemi ile veri tabanına kaydedilmesi ve kimlik tanımlaması sırasında gerekli karşılaştırmanın yapılıp geçiş onayı verilmesini sağlayan bir sistemdir.
Yüz Tanıma Sistemleri, biyometrik tanıma sistemleriyle aynı mantıkta çalışmaktadır. Yüz Tanıma teknolojisi temelinde insan yüzünün tıpkı parmak izinde olduğu gibi benzersiz bir yaratılışa sahip olması yatmaktadır.
Her insanın karakteristik bir yüz yapısı vardır. Yüzün simetrisi olan, alın, burun (yani T bölgesi) ve çene olmak üzere 3 ana bölgeden oluşur. Bu hatların matematiksel oranı insanın doğumundan ölümüne kadar her anında aynıdır.
Yüz tanıma programı ile elde edilen verilerin bilgisayar ortamında 3 boyutlu olarak fotoğraflanması ve bu verinin güvenlik algoritmaları ile şifrelenerek yapılan eşleştirme ile Yüz Tanıma işlemi gerçekleştirilmiş olur.
Yüz Tanıma Teknolojisi ile yapılan bu biyometrik eşleştirme sonucu karakteristik yüz yapısına ait veriler, daha önce kaydedilmiş veri tabanındaki diğer yüzlere ait verilerle karşılaştırılır. Veriler arasında eşleşme olması durumunda kişiye geçiş yetkisi verilir.

Copyright © 2021 Aksiyon Teknoloji | All rights reserved. Aksiyon Grup