Anasayfa / Ürünler / Turnike Sistemleri

TURNİKE SİSTEMLERİ

Aksiyon Teknoloji olarak günlük hayatın içerisinde çözümler sunmayı prensip edinmiş bulunmaktayız. Bu maksatla güvenliği artırmak, geçişleri kontrol altında tutmak maksadıyla uygulanan geçiş kontrol sistemlerini de ürün yelpazemiz içerisinde bulundurmaktayız. Geçiş kontrol sistemlerinin temelinde bulunan Bel tipi, Boy Tipi ve Yana açılır turnikeleri kullanmaktayız. Ürün ve fiyat çeşitliliği sağlamak maksadıyla, proje odaklı olarak, projeye en uygun ürünü, farklı marka ve modellerde tedarik ederek müşterimizin hizmetine sunmayı prensip edindik.

   BEL TİPİ TURNİKELER

İç ve dış mekanlarda kullanım imkanı sağlayan dayanıklı ürünler olup, orta düzeyde güvenlik gerektiren alanlarda erişim ve geçiş kontrolü sağlar. Ticaret merkezleri, okul, kamusal binalar gibi insan yoğun alanlardaki geçiş yükünü kaldırabilecek şekilde üretilmişlerdir. Ana gövdeleri ve kolları yüksek kalite Sb paslanmaz çelikten üretilmektedir. 120 derece aralıkla geçiş sınırlaması yapan rotor sistemi kullanılır. Turnike içi malzemeler de korozyona karşı dayanıklı, imalat çeliği malzemelerden üretilir. Çift yönlü harekete müsait olup, istenirse yazılımsal veya donanımsal olarak tek yönlü olarak konumlandırılabilirler. Bir yöne hareket başladığında, dönüş tamamlanana kadar, yaylı ve hidrolik sistemler kullanılarak, hareketin tamamlanması sağlanır, (geri dönüş engellenir.) Deprem, yangın, terör saldırısı gibi acil durumlarda, panik butonu bağlantısı ile turnike mekanizması serbest bırakılarak serbest geçiş sağlanır. (Opsiyonel) Kırılan kol eklentisi ile turnike serbest moda almadan, elektriksel olarak serbest geçiş sağlanabilir. Tek ayaklı veya çift ayaklı modellerle değişik montaj seçenekleri sunulabilmektedir. 110-240 Volt AC şebeke bağlantısına ek olarak, kullanılan dönüştürücüler ile iç donanım 24 VDC (Maksimum 30W) ile çalışmaktadır. LED tabanlı geçiş uyarı sistemleri ile kullanıcılar bilgilendirilir. Standart olarak kabul edilen 30 kişi/dakika (2sn/tek geçiş) hızında çalışmaktadır. RS232, Kuru kontak veya TTL/CMOS (5-48 VDC) arayüzleri ile harici sistemler ile kontrol edilebilir.


   BOY TİPİ TURNİKELER

Bu sınıftaki ürünler Yarı Boy ve Tam Boy olarak iki temel sınıftadır. Stadyumlar ve eğlence merkezleri gibi kalabalık insangruplarının geçişlerinin kontrol altına alınması gereken alanlarda kullanılmak için tasarlanmıştır. Genellikle yan yana monte edilerek kalabalık grupları karşılamak için tasarlanmıştır. 3 kollu ve 4 kollu seçenekleri ile geçişin rahatlığı ve güvenliği arasında seçim yapma olanağını sunmaktadır. Turnikeler tek yada çift yönlü geçişe uygun olarak üretilmiştir. Tek yöne veya iki yöne birden giriş izni verilebilir. Elektrik kesilmelerinde veya tehlike anlarında, turnike iki yöne serbest bırakılabilir veya kilitlenebilir. Elektrik kesilmelerinde giriş-çıkışlar serbest bırakılabilir. Talep üzerine paslanmaz çelik veya geniş renk yelpazemizden elektrostatik boyalı olarak üretilmektedir. 24 VDC gerilimle maksimum 30 W güçle çalışırlar. Giriş ve çıkış olarak çift yönlü çalışma özelliği vardır. Opsiyonel olarak butonla, uzaktan kumandayla kontrol edilebilme özelliği mevcuttur. Yine opsiyonel olarak mekanik sayaç takılabilir. Geçiş kontrol uygulama ve donanımlarıyla uyumlu halde çalışabilmektedirler.


   HIZLI GEÇİŞ TURNİKELERİ

Hızlı geçiş gerektiren alanlarda kullanılmak üzere üretilmiştir. Estetik duruşları ile görselliğin öncelikli olduğu alanlarda kullanılması tavsiye olunur. Kart okuyucu üniteler ve LED ikaz eklentileri estetik olarak gizlenmiştir. Tek yönlü ve çift yönlü kullanılabilirler. Geçiş takibi sensörler aracılığıyla yapılmaktadır ve arada kişi kalmaya karşı koruma kontrolü vardır. 1 geçiş noktası için çift gövde kullanılmalıdır. Yan yana montajlar ile çok yollu geçişler sağlanır. (Gövdelere 2 kanat montajı yapılarak ayrı ayrı kontrol sağlanabilir.)


Copyright © 2021 Aksiyon Teknoloji | All rights reserved. Aksiyon Grup