Anasayfa / Ürünler / Plaka Tanıma Sistemi

PTS - PLAKA TANIMA SİSTEMİ

Aksiyon Teknoloji tarafından geliştirilen plaka tanıma sistemi kendine özgü özellikleri ile piyasadaki en başarılı ve çok fonksiyonlu plaka tanıma sistemidir.
Tamamen Aksiyon Teknoloji tarafından üretilen Plaka Tanıma Yazılımı araç marka, renk, tip tanıma, yabancı plaka tanıma, şartnamelere uygunluk gibi özellikleri ile bir çok diğer firmalara göre müşterimize avantajlar sunmaktadır.
Plaka Okuma Yazılımı latin alfabesi ile yazılmış bütün plakaları desteklemektedir. Ayrıca Arap Plaka Okuma özelliği ile ürün Ortadoğuda satılabilir hale gelmektedir.
Plaka Tanıma şartnamelere uygunluk ve kullanım alanlardaki gereksinime göre birçok özellik sunar.

%95 – 99

Başarı oranı gece ve gündüz uygun donanım şartları ayarlandığında %95-%99 plaka okuma başarısı sağlar.


YABANCI PLAKA OKUMA

Sistem sadece Türkiye plaka yapısına göre çalışmaz. İtalya, Fransa,İngiltere, Almanya, Litvanya, Belçika,Slovakya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, İsveç, İspanya, Yunanistan, Hollanda, Danimarka, Bulgaristan, İsviçre, Romanya,İsrail, Norveç, Ukranya, Gürcistan, KKTC, Türkmenistan, Irak, Suriye, İran gibi ülkelerin plakalarını da başarılı bir şekilde okuyacak, optimize edilebilecek yapıya sahiptir.

Ürünlerimizi sadece yurt içi değil, yurt dışında da pazarlayacak duruma geldik. Sistem her türlü alfabedeki(Latin, Arap, Pers) plakaları okuyabilecek yapıya sahiptir.

PLAKA TANIMA YAPTIĞIMIZ BAZI ÜLKELER:

Turkey Italy France England Spain Netherlands Switzerland Romania Syria Greece Israel Norway Ukraine Georgia Germany Sweden Denmark Bulgaria Iran Latvia Belgium Slovak Czech Republic Hungary Russia Kazakhstan Turkmenistan Iraq
ARABA MARKA TANIMA

Sistem plaka tanıma ile beraber araç markalarını (Renault, Toyota, Volkswagen vb…) tanıyan module sahiptir. Bu özellik Otoyol plaka okuma sistemlerinde çalıntı, kaçak araçların daha kolay aranmasını sağlar.
ARABA TİPİ TANIMA

Araç tipi hakkında bilgi verir. Jeep / Ticari Araç / Tır-Kamyon / Minibüs-Kamyonet / Otobüs / Otomobil
Araç renngini tanıyan moduldür. Renk kategorileri Beyaz / Kırmızı / Mavi / Sarı / Yeşil / Siyah / Gri gibi temel renklerlerdir.

Marka, Tip, Renk Tanıma modülü şartnamelerde size üstünlük sağlar. Artık günümüzdeki otoyol şartnamelerin çoğunda bu özellikler istenmektedir.
ÇOK ŞERİTLİ OKUMA

Otoyollarında tek kameradan 2 veya 3 şeritten geçen araçlar aynı anda okunabilir.
WEB / ANDROID

Plaka Okuma Sisteminde okunan plaka verileri hem Web hemde Android platformlarında raporlanmaktadır.
WINDOWS / LINUX

Plaka Tanımı yazılımı hem Windows hemde Linux platformlarında çalışacak yapıdadır
IP

Yazılım Rtsp ve Mjpeg video stream işleme yapısından dolayı birçok kameraya rahatlıkla entegre olabilir.
ENGİNE API / SDK

Engine api / sdk desteği sunar. Eğer kendiniz bir arayüz uygulaması yazacaksanız firmamızdan PTS.dll lisansı alabilirsiniz. Bu dll dosyasının fonksiyonalarını kendi uygulamanızda(C#, C++) nasıl kullanacağınız bilgisi ve koruma sağlayan bir dongle şirket tarafından size gönderilecektir.

Bütün İstanbul Büyükşehir Belediyesi İspark otoparklarında Linux tabanlı plaka tanıma sistemini başarılı bir şekilde kurduk. BELBIM Yazılım Departmanı teknik testler yaparak yerli ve yabancı üreticiler içinden en iyi başarı oranı ve performans kriterlerine göre ürünümüzü seçti.

Aklınıza takılan her türlü soru için bize ulaşabilirsiniz.

Copyright © 2021 Aksiyon Teknoloji | All rights reserved. Aksiyon Grup