Anasayfa / Ürünler / Kişi Sayma Sistemi

KİŞİ SAYMA SİSTEMİ

Günümüzdeki rekabetçi piyasada, iş dünyasının kullanımına sunduğumuz Kişi Sayma Sistemleri, kurumsal alanda sunulan en yenilikçi çözümler arasında yer almaktadır.

Kısaca; Belirli IP kamera modelleriyle kullanılabilen akıllı bir video analiz uygula-masıdır. Yazılım tek başına tam fonksiyonlu donanım üzerinde çalışabildiği gibi, uygulama ihtiyaçlarına bağlı olarak sunucu üzerinde video analiz yazılımının bir parçası olarak da çalışabilir.
Verimliliği artırmak ve daha doğru ölçümleme yapabilmek için kullanılan Kişi Sayma Sistemleri çözümümüz, alışveriş merkezleri, mağaza ve marketler, hastane, spor salonları, fuar vb. alanlar için ziyaretçi sayısının doğru tespit edilmesi, pazarlama ve reklam çalışmalarının etkinliğinin ölçümlenmesine yönelik ideal bir çözümdür.
Müşteri memnuniyetini maksimize etmek ve personel yönetimini daha etkin bir hale getirmek için kişi sayım verileri çok önemli bir rol oynamaktadır.
Kullandığımız en son teknoloji yapay zeka ve yapay görme algoritmaları ile, kala-balık giriş ve çıkışların olduğu anlarda ve gölgeli ortamlarda bile performans kaybına uğramadan başarı ile çalışabilen bir sistemdir. %95 doğruluk oranıyla; Birbirine sarılarak geçen veya aynı anda farklı yönlere geçen kişileri başarı ile ayırt edebilir.

KULLANIM ALANLARI

Mağazaya giren müşterinin alıcı müşteriye dönüşüm oranlarını (yani mağazayı ziyaret eden insan sayısının, alışveriş yapan insan sayısına oranını) hesaplamak açısından önemlidir. • İnsan trafiği sayım sonuçları ve, geri dönüş oranları ile birlikte satışlar hakkında değerli bilgiler verir.
Örnek olarak, aylık ve yıllık bazda değişen ziyaretçi sayısına göre, kesilen fatura adedi ve ciroların karşılaştırılması, kampanyaların, vitrin dekorasyonlarının ve reklam çalışmalarının ziyaretçi sayısına ve ziyaretçinin ciroya dönüşüm oranlarına etkilerini gözlemleme şansı sunar.
Kişi Sayma Sistemleri yapılan pazarlama faaliyetleri ve reklamların ne kadar etkili olduğunu ölçmek için de kullanılabilir.
Kurumlar, mağaza açılış kapanış saatlerinin düzenlenmesi, personelin izin yapa-cağı gün ve saatlerin belirlenmesi gibi konularda da bu sistemden faydalanabilir.
Mağazalardaki talebi ölçerek ziyaretçi başına düşmesi gereken optimal personel sayısı belirlenebilir.
Kurumsal müşterilerimiz satış dönüşüm oranının iyileştirilmesi için doğru verilere ulaşmak, ileriye dönük yatırımları doğru ve etkin olarak planlamak amacıyla da kişi sayma sistemlerinden yararlanmaktadır.
Sistemin sağladığı raporlar sayesinde firmalar geleceğe yönelik yatırımlarını en verimli şekilde planlayabilirler.
Mağazalarınızın etkinliğini ölçmek için sadece satış hacmini değil, ziyaretçilerinizden kaçını müşteriye dönüştürdüğünüzü ve alışveriş yapmalarını sağlayabildiğinizi öğrenebilirsiniz.
Vitrin tasarımı, dekorasyon değişiklikleri ve kampanyaların ziyaretçi sayısına etkisini gözlemleyebilirsiniz.
Yöneticilere sağladığı değerli bilgi ve faydaları ile işletmenin karlılığını %10 ile %50 oranında arttırabilirsiniz.
Müşterilerin az yoğun ve çok yoğun zaman aralıkları görülerek mağazanın iç yönetimiyle ilgili kararlar alabilirsiniz.
Harita üzerinde birden fazla mağaza performansları karşılaştırılarak yeni mağaza açılması kararlarında stratejik destek elde edilebilir.
En yüksek performans ortaya koyan mağazaları belirleyip, düşük performans gösteren mağazalar potansiyellerine ulaşacak şekilde optimize edilebilir.
Temizlik, bakım, onarım gibi servislerin en uygun zamanda yapılmasına karar vermek için kişi sayma sistemi kullanılabilir.

Aklınıza takılan her türlü soru için bize ulaşabilirsiniz.

Copyright © 2021 Aksiyon Teknoloji | All rights reserved. Aksiyon Grup