Tel : +90 216 594 52 02 - info@aksiyonteknoloji.com

Project Description

Embedded Plaka Tanıma Sistemi

İşlemcisi olan kamera üzerinde çalışacak plaka tanıma sistemidir. Plaka Tanıma Sistemi PC olmadan kamerada çalışacaktır.

embedded plate recognition system

Gömülü Plaka Tanıma Sistemi

Gömülü Sistemin Özellikleri

Plaka Tanıma Yazılımı kamera içerisine gömülerek(embedded), bilgisayara gerek olmadan plaka okuma yapılır. Bu tür sistemelerde fazladan maliyet isteyen bir bilgisayara gerek kalmayacaktır. Bütün işlem yükü kamera üzerinde olacaktır. Kamera üzerinden plaka tanıma yapılabilecek, bariyer tetiklenebilecek ve uzaktan plaka tanıma sistemi güncellenebilecektir.

Kamera 12 mp kadar desteklenmektedir. Şartnamelere uygunluk içerir.

Kameradan elde edilen plaka ve araç resmi TCP/IP protokolüyle sunucu bilgisayara gönderilecektir. Plaka Tanıma Sistemi kurulan saha da client bilgisayar olmayacak, sadece merkezde sahadan gelen veriyi toplayıp sorgulayan bir bilgisayar olacaktır.

Plaka Tanıma Sistemi Yazılımı tamamen firmamız tarafından geliştirilmesinden dolayı plaka tanıma kaynak kodları rahatlıkla başka bir yazılım diliyle(C, C++, Java, Embedded C) başka bir işletim sisteminde(Linux, Android, Windows XP, Win7, Win8, x32, x64) çalıştırılabilir olmaktadır.

Related Projects

Back to Top